در بسته ­بندی شربت، سه نوع مرسوم­تر از بقیه هستند؛ شیشه ­ای، کارتن و پلاستیک (پت). هرکدام از آن­ها کاربرد مربوط به خود را دارند؛ اما ویژگی­ آن­ها چیست؟اصلی­ ترین پارامتر در ارزیابی بسته ­بندی­ های مختلف شربت ­ها، بررسی مقدار محافظتشان از محتویات درون آن­ها است. عوامل دیگر که نیازمند سنجش هستند ماده اولیه به‌کار رفته، قابلیت بازیافت و مدت نگهداری از آن­ها است.

لیبل کاغذ متالایز

لیبل‌های کاغذ متالایز عمدتا برای بطری‌های شیشه‌ای نوشابه، آب معدنی و ماء‌الشعیر استفاده می‌شود که با بهره‌گیری از هنر چاپ می‌توان آنها را مطابق با نیاز مشتری تولید نمود.

دور تا دور بطری یا بسته بندی های مایعاتی چون شربت، لیبل‌ کاغذ متالایز قرار میگیرد که متشکل از اطلاعاتی درباره محصول است. این اطلاعات شامل مواردی چون طریقه مصرف یا نگهداری از محصول، شرکت تولید کننده، کشور تولید کننده، تاریخ انقضا، تاریخ تولید و قیمت هستند. این موارد موجود روی آن ها باعث میشود تا مشتری یا مصرف کننده بتواند راحت تر میان تعداد زیادی از محصولات با بسته بندی مشابه انتخاب نماید؛ بنابراین افراد خرید بهتری را تجربه خواهند کرد.

همانطور که عنوان شد، اطلاعات موجود روی لیبل‌های کاغذ متالایز، منجر به تجربه خرید راحت تر میشوند؛ اما هرچه شکل و طرح موجود روی آنها خلاقانه تر و از همه مهمتر جنس آن مرغوب تر باشد، توجهات بیشتری به سمت آن بسته بندی جلب خواهد شد. از این رو میتوان عنوان کرد لیبل‌های کاغذ متالایز که دور تا دور محصول قرار میگیرند، نقش به سزایی در افزایش میزان فروش خواهند داشت؛ بنابراین وجود آنها روی همه بسته بندی ها الزامی است.

فهرست