تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که تاثیر یک پاکت بسته بندی ساده روی کسب و کار چگونه است؟ این امر نه تنها برای یک کالای تجملاتی، بلکه در موارد پیش پا افتاده ای چون بسته بندی پوشاک نیز مسئله ای ضروری محسوب میشود. بسته بندی پوشاک متشکل از مواردی چون تصویر محصول، اطلاعات ارائه شده مناسب، ایجاد حس اطمینان و محافظت از لباس در برابر آسیب های احتمالی خارجی است. در این شرایط یک بسته بندی لباس مناسب باید چگونه باشد؟

همواره کیفیت بالای لباس و پوشاک برای برای خریداران از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است که این یک امر طبیعی است؛ اما این تمام ماجرا نمیباشد. پوشاک پس از تولید، توسط پاکت های بسته بندی به بازار عرضه میشوند و در اختیار مردم قرار میگیرند. از این رو بسته بندی آن ها باید بتواند از محتویات محافظت لازم را به عمل آورد. برای مثال، احتمال پارگی در آنها به حداقل رسیده باشد تا هوا یا گرد و خاک لباس را آلوده نکند. همچنین به هنگام حمل و نقل و جابجایی استحکام لازم را داشته باشند و از صدمات احتمالی جلوگیری کنند. تولیدکنندگان این صنعت نیز در تلاش اند تا با استفاده از این نکته، مرغوبیت محصولات خود را افزایش دهند.

لفاف مورد استفاده در بسته بندی پوشاک، باید شفاف باشد. همانطور که بیان شد، پاکت ها باید به گونه ای باشند تا حس اطمینان را در خریداران ایجاد نمایند. لفاف های شفاف باعث میشوند تا لباس، جنس و رنگ محصول به صورت کامل نمایان شود.

پاکت های سه طرف دوخت زیپدار در این زمینه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. به علاوه، پانچ آویز، گوشه های گرد، زیپ جیبی و پانچ آسان باز شو از جمله امکانات جانبی چنین بسته بندی ها هستند که دسترسی راحت تری را برای مصرف کننده فراهم می آورند.

یکی از ویژگی های مهم این نوع از بسته بندی، چاپ اطلاعات روی آن ها است. تولید کنندگان میتوانند متناسب با نیاز خود مواردی چون نام و لوگوی شرکت تولید کننده، تصویر محصول، اطلاعاتی درباره جنس، رنگ و سایز لباس و قیمت را روی محصولات خود چاپ نمایند.

اطلاعات چاپی در فرآیند بازاریابی محصول بسیار موثر اند. یکی از مواردی که رو بسته بندی درج میشوند، طرح و شکل لباس است. هر چه این تصویر خلاقانه تر عکسبرداری شده باشد و نمای کلی تری از لباس را نشان دهد، تمایل مشتری نسبت به خرید بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که هر چه این موارد با طرح و رنگ آمیزی مناسب تر چاپ شوند، ارزش محصول بیشتر از قبل درک میشود. از این رو حس بهتری نیز به خریدار منتقل خواهد شد.

فهرست