سابقه چاپ در خاندان گلستانیان به سال‌ها پیش باز می‌گردد. زمانی که حتی روشنایی کارگاه‌های چاپ از چراغ‌های نفتی تامین می‌شد و مهدی گلستانیان پدر صنعت چاپ ایران و بنیان گذار گروه صنعتی ایران زمین به همراه برادرانش کودکی خود را پای رکاب ماشینهای چاپ می‌گذراند.

اولین چاپخانه خانواده گلستانیان را سیدعلی‌محمد موسوی گلستانه، پدربزرگ مهدی گلستانیان که از تجار ایرانی در هندوستان بود، پایه‌گذاری کرد. آشنایی او با چاپ در پی ملاقاتش  با فردی به نام مویدالاسلام در هند رخ داد که مدیر مسئول روزنامه حبل‌المتین بود. وی‌ چاپخانه حبل المتین را به سال ۱۲۵۹ در آن کشور تاسیس کرد. علی‌محمد موسوی پس از انقلاب سال ۱۲۷۸ هند به ایران مراجعت کرده با استفاده از چند دستگاه کوچک و بزرگ چاپ سنگی و سربی چاپخانه حبل‌المتین را در اصفهان تاسیس ‌کند.

در سال۱۳۲۷، مهدی گلستانیان به تهران آمده و چاپ مهدیه را دایر می‌کند. پس از گذشت چند سال به مرور چاپ گلستانیان وچاپ زیبا هم پا می‌گیرند

مهدی گلستانیان در ادامه فعالیت‌های چاپی خود در سال ۱۳۵۲ تکنو چاپ که همان چاپ ایران زمین امروز می باشد را تاسیس می‌کند و با خرید بهترین ماشین‌آلات چاپ روتوگراور و فلکسو فعالیت در زمینه تولید و چاپ لفاف‌های بسته‌بندی غذایی، دارویی،‌ لبنی و آرایشی را آغاز می‌نماید.

تکنو چاپ پس از انقلاب به ایران‌زمین تغییر نام پیدا می‌کند و علیرغم فشارهای دوران جنگ تحمیلی و سانحه وسیع حریق در سال ۱۳۶۳ به فعالیت خود ادامه می‌دهد و همواره در رشد و توسعه و به روز نمودن دانش فنی شرکت و پرسنل تلاش وافری نمود و با تفکیک تولیدات خود در ۴ کارخانه مجزا جهت تامین کلیه نیازهای مجموعه و همچنین همکاران دیگر ، در زمینی به وسعت ۵۰،۰۰۰ متر در شهر صنعتی هشتگرد و جایگزینی جدیدترین ماشین آلات ، طرح توسعه خود را عملی نمود و به گروه صنعتی ایران زمین تبدیل شد. در حال حاظر با بهره گیری از بیش از ۲۵۰ نفر پرسنل متخصص و با در دست داشتن پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای کلیه محصولات تولیدی خود و همچنین دارا بودن گواهینامه استاندارد اجباری و گواهینامه  ISO9001/2000، رقیب قدرتمندی برای تمامی نیازمندی های چاپخانه ها و مصرف کنندگان می باشد . مهدی گلستانیان با سابقه ۷۰ سال تلاش در صنعت چاپ ، با عنوان مدیر گروه صنعتی ایران زمین با دریافت لوح افتخار از طرف وزارت ارشاد اسلامی، بعنوان چهره ماندگار و پیشکسوت صنعت چاپ کشور ، کلکسیون جوایز و لوح های دریافتی گروه را تکمیل تر نمود.

راه پدر ادامه دارد…

مهرداد گلستانیان بنیان گذار شرکت پوششهای تخصصی نوین پلاستیک توانست برای اولین بار در ایران درب آلمنیومی محصولات لبنی را تولید نماید و با شرکت های بنام این صنعت همچون کاله و صنایع شیر ایران همکاری نمود.

شرکت نوین پلاستیک با حدود ۱۰۰ پرسنل در زمینه چاپ و تولید انواع بسته بندی تخصصی رول، پانچ و پاکت فعالیت دارد. در این شرکت نوآوری و نشاط اولین جلوه‌ای است که به چشم می‌خورد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف در طول حیات شرکت باعث گسترش توانایی‌ها شده و استفاده از دستگاههای به روز، به همراه تخصص مهندس مهرداد گستانیان و زیرساخت‌های محکمی که در شرکت بنیان نهاده است باعث شده تا شرکت پوشش های تخصصی نوین پلاستیک همواره پیشرو در صنعت چاپ و بسته بندی باشد و روزانه در جهت تامیین نیاز این صنعت گام بردارد.

 

فهرست