کشک یکی از انواع لبنیات کاملا ایرانی است که از ماست تهیه میشود. این ماده سرشار از ویتامین ب ۳، کلسیم، پروتئین، نیاسین و نمک بوده که مصرف آن برای بدن بسیار مفید است. شرکت های تولیدکننده در راستای افزایش میزان فروش محصولات خود، سعی در بالا بردن کیفیت آنها دارند؛ اما یکی از عواملی که در این روند میتواند بسیار مفید واقع شود، بسته بندی آن، یعنی بسته بندی کشک است.

بسته بندی کشک مانند دیگر انواع لبنیات، بر اساس اندازه و ماده اولیه به کار رفته در چند مدل دسته بندی میشود. ولی به صورت معمول در بسته بندی مواد لبنی از جنس سه لایه وکیوم پلی آمید استفاده میکنند؛ زیرا باعث افزایش ماندگاری کشک یا محصول خواهد شد.

یکی از ویژگی ها مهم در بسته بندی کشک، قابلیت چاپ آنها است. اطلاعات مفید و جامعی در رابطه با محصول روی آن ها میتوانند چاپ و درج شوند؛ برای مثال اطلاعاتی در مورد محصول، ارزش غذایی، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، لوگو و نام شرکت تولید کننده، اطلاعات تماس با آنها و قیمت کشک.

اطلاعات چاپی مزیت های بسیاری دارند. اولین مورد این است که جلوه زیباتری را در محصول ایجاد میکنند. تنها کمی خلاقیت لازم است تا بسته بندی کشک از یک نمونه معمولی به یک نمونه منحصر به فرد تبدیل شود. به علاوه، این ویژگی زیبایی در جلب توجه مشتری یا مصرف کننده عملکرد موفقیت آمیزی خواهد داشت. بدون شک به جز کیفیت محصول، زیبایی بسته بندی نیز در تسهیل روند بازاریابی موثر خواهد بود.

مزیت بعدی همان اطلاعات هستند. همانطور که عنوان شد، اطلاعات چاپ شده، مواردی در رابطه با محصول، مراحل تولید، نحوه استفاده، چگونگی نگهداری و قیمت آن است. افراد همواره به محصولاتی اعتماد میکنند که این اطلاعات بر روی آن ها نوشته شده باشد؛ زیرا باعث میشوند تا خرید مشتریان یا مصرف کنندگان، خرید هوشمندانه تر و بهتری نسبت به قبل باشد. بدون شک بسته بندی بدون اطلاعات یا با حداقل اطلاعات و آن هم ناقص، توانایی جلب توجه و اطمینان مشتری را ندارد.

بسته بندی ها باید از استحکام و بهداشت قابل قبولی برخوردار باشند؛ زیرا باید بتوانند از محصول مراقبت و خواص آن را حفظ نمایند. همچنین کیفیت محصول در کنار یک بسته بندی زیبا، شکیل با اطلاعات مفید کامل خواهد شد. این مسئله نه تنها برای کسب و کار شرکت تولید کننده، بلکه برای خرید مشتری نیز بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود.

فهرست