گرانول نوعی ساختار در پلیمرها است؛ به عبارت دیگر، به هنگام ساخت پلیمر در دستگاه اکسترودر، اگر محصول توسط دستگاهی مانند کاتر مرتبا بریده شود، گرانول به دست می آید. وجود نام ماده شیمیایی روی این گونه مواد، دال بر عدم اهمیت آنها در صنایع نیست. برای مثال، از این مواد شیمیایی و گرانول در تولید کف پوش ها، تقویت کننده ها، آسفالت، بتن و دیگر مورادی از این دست استفاده میشود؛ بنابراین محصول و بسته بندی آن باید به گونه باشد تا بتواند نیاز مشتری را بر طرف سازد. با این تفاسیر، بسته بندی گرانول و مواد شیمیایی به چه صورت است؟

بسته بندی گرانول و مواد شیمیایی در ابعاد و انواع مختلفی تولید میشوند و به دست مصرف کننده میرسند. درواقع وظیفه اصلی آنها محافظت از محصول در هر نوع شرایطی است. مثلا، این پاکت های بسته بندی به هنگام انبار کردن یا حمل نقل روی یکدیگر قرار میگیرند. از این رو نه تنها باید فشار وارده را تحمل کنند و پاره نشود، بلکه از روی هم سر نخورند.

این پاکت ها در بسته های ۱، ۳، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۲۵ کیلوگرمی و متناسب با تقاضای بازار یا سفارش مشتری تولید میشوند. جنس به کار رفته در آنها عموما از فویل است. دلیل آن استحکام و مقاومت ارائه شده توسط این ماده است. همچنین آنها میتوانند امکاناتی چون سوپاپ تخلیه گاز، پانچ آسان باز شو، گوشه گرد و پانچ آویز داشته باشند.

از جمله مزایای بسته بندی گرانول و مواد شیمیایی این شرکت، ارائه پاکت های چند لایه است. پاکت های چند لایه از مقاومت بسیاری برخوردارند. به علاوه، آنالیز و تست های متفاوت ثابت کرده است که میتوانند با این گونه محصولات ساده تر سازگار شوند.

از طرف دیگر، یکی از ویژگی های اصلی این پاکت ها که برای سفارش دهنده نیز بسیار حائز اهمیت است، قابلیت چاپ روی آنها است. بدین معنی که تولید کننده قادر است تا متناسب با درخواست یا سفارش مشتری اطلاعاتی را روی پاکت های بسته بندی چاپ نماید. اطلاعاتی نظیر نام و لوگوی شرکت، راه های ارتباطی، اطلاعاتی در رابطه با محتویات، تاریخ تولید و انقضا (در صورت لزوم) و قیمت.

اطلاعات چاپی روی پاکت ها چه برای تولید کننده و چه مصرف کننده سودمند خواهد بود. آنها نحوه و پروسه خرید را برای افراد تسهیل میکنند؛ زیرا اطلاعات جامع و مفیدی را به مشتری میدهد. همچنین به نوعی تبلیغات نیز محسوب میشوند. بدون شک توجه افراد به پاکت هایی جذب خواهد شد که در میان تعداد بیشماری از آنها شکل و طرح زیبا و نوآورانه ای داشته باشند. همین مسئله باعث میشود تا بسته بندی شرکت شما در خاطرشان باقی بماند. از این رو علاوه بر کیفیت محصول، بسته بندی و مواردی چاپی روی آنها نیز در میزان فروش موثر خواهند بود.

فهرست