null

شیر و دوغ

null

ماست

null

کره

null

کشک

null

خامه

null

بستنی

null

پنیر

پاکت های بسته بندی لبنیات

شرکت پوشش های تخصصی نوین‌پلاستیک راه حل برای بسته‌بندی انواع لبنیات از جمله شیر تازه، بستنی، پنیر تازه را در اختیار مشتریان می‌گذارد تا بتوانند ارزش افزوده بیشتری به کالای خود داده و از فساد آن جلوگیری نمایند.

سرعت فساد در لبنیات بسیار بالا است. از این رو بسته بندی لبنیات باید به گونه‌ای باشد که احتمال پارگی در آنها به حداقل میزان استاندارد برسد. در صورتی که بسته بندی لبنیات استاندارد نباشد هوا، گرد و خاک، رطوبت و آلودگی به راحتی می‌توانند وارد پاکت شده و موجب فساد محتویات شوند؛ بنابراین علاوه بر کیفیت محصول و لبنیات، مقاومت بسته‌بندی نیز می‌تواند یکی از عوامل مهم در حفظ سلامت محصول و بازاریابی آن باشد.

ویژگی‌هایی که در همه بسته‌بندی لبنیات مهم می‌باشد، قابلیت چاپ و امکانات جانبی آن‌ها است. منظور از امکانات جانبی گوشه‌های گرد، پانچ دسته، پانچ آسان باز شو و پانچ آویز در بسته‌بندی‌ها است که استفاده از محصول را ساده‌تر می‌سازند.

ویژگی چاپ مزیت‌های فراوانی دارد. شرکت تولید‌کننده قادر است تا اطلاعاتی اعم از نام شرکت، اطلاعات تماس، لوگوی شرکت، ارزش غذایی، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و قیمت را روی محصول چاپ نماید. از جمله مزیت‌هایی که این قابلیت فراهم می‌آورد، زیبایی است.

خصوصیات پاکت های بسته بندی لبنیات

جلوگیری از فساد محصولات

جلوگیری از نفوذ آلودگی و هوا به داخل بسته بندی

افزایش ماندگاری محصولات

چاپ با کیفیت بر روی بسته بندی ها

درب‌های آلومینیومی پاکت های بسته بندی لبنیات

درب‌های آلومینیومی در سایزها و اشکال مختلف بهترین پیشنهاد برای لبنیاتی هستند که در ظروف پلاستیکی بسته‌بندی می‌شوند.

 

 

انواع پاکت های بسته بندی لبنیات

پاکت‌ های سه لایه وکیوم زیپ دار و بدون زیپ مناسب‌ترین گزینه برای بسته‌بندی انواع پنیرهای رنده شده و تکه‌ای می‌باشند که ماندگاری بسیار بالایی به محصول داده و همچنین جلوه خاصی به بسته‌بندی می‌دهند.

 

پاکت های لمینیت (چندلایه)

لمینیت کردن فرایندی است که طی آن دو یا چند لایه انعطاف پذیر با استفاده از ماده‌ای بعنوان اتصال‌دهنده به یکدیگر وصل می‌شوند.

پاکت لمینت از یک یا چند لایه تشکیل شده که هر کدام عملکرد مشخصی دارند.

تعداد و جنس لایه‌‎ها متناسب با نوع محتویات درون پاکت و نیاز مشتری متفاوت خواهد بود؛ برای مثال جهت نگهداری مواد غذایی که نباید نور ببینند، پاکت با متالایز لمینیت می‌شود.

بسته‌بندی انعطاف‌پذیر بدلیل مزایای فراوانی که در کنار بالا بودن بهره وری ایجاد می‌کند، بصورت گسترده جایگاه خود را در بازار جهانی بدست آورده و در ایران عزیز نیز اغلب تولیدکنندگان در راستای همراهی با بازار جهانی به سوی استفاده از این نوع بسته‌بندی حرکت می‌کنند.

پاکت های لمینیت انعطاف‌پذیر دارای سه عملکرد اصلی هستند:

ویژگی مکانیکی که باعث بهبود مقاومت مواد در برابر پاره شدن بسته بندی در زمان انجام پروسه بسته بندی، پخش و انبارداری آن می شود.

ویژگی محافظتی که علاوه بر حفاظت از محصول در برابر عوامل خارجی مانند هوا، رطوبت و گاز، به حفظ کیفیت، طراوت و عطر محصولات نیز کمک می کند.

و سرانجام ماده ای که برای پلمپ استفاده می شود و بسته بندی انعطاف پذیر را غیر قابل نفوذ می‌کند.

 

پاکت سه طرف دوخت با وکیومی

پاکت سه طرف دوخت پاکتی است که هیچ گاستی ندارد و از سه طرف دوخته شده و یک طرف آن برای پر کردن محصول داخل پاکت باز است.
پاکت‌های سه طرف دوخت به عنوان پاکت‌های وکیومی نیز شناخته می‌شوند. همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم این محصولات نیز مخصوص نگهداری های طولانی مدت می‌باشد. در موارد استفاده این پاکت‌ها می‌توان به بسته بندی مواد غذایی پروتئنی مانند گوشت، مرغ، ماهی، میگو و غذا های پروتئینی فرآوری شده مانند سوسیس، کالباس، ناگت، فلافل، شنیسل، سبزیجات بصورت تازه و منجمد و بسته بندی حبوبات و خشکبار مانند پسته و … یاد کرد.

 

پاکت های زیپ دار

بالا تر شما را با انواع مختلف پاکت های بسته بندی برای نگهداری مواد غذایی آشنا کردیم. جالب است بدانید که زیپ دار بودن یا نبودن برای تمامی موارد بالا یک مزیت محسوب می‌شود. پس در صورتی که ترجیح می‌دهید از پاکت‌های زیپ دار استفاده کنید تنها کافی است در هنگام سفارش این موضوع را برای مسئول فروش مطرح کنید. ویژگی اصلی پاکت های زیپ دار نسبت به پاکت های بدون زیپ یک بار مصرف نبودن آنهاست.

پاکت های بدون زیپ

نگذارید مطالب بالا شما را به اشتباه بیاندازد. زیپ دار نبودن یک پاکت بسته بندی به معنای کم ارزش بودن آن نیست؛ و همچنین بدان معنا نیست که شما نمیتوانید بعد ها نیز از آن ها استفاده کنید. تنها تفاوت موجود بین این دو گروه زیپ دار بودن و نبودن آنهاست که به هیچ وجه در میزان کاربردی بودنشان دخالتی ندارد.

فهرست