تشخیص به هنگام و به موقع بیماری، اساسی ترین و مهم ترین گام برای شروع درمان و حفظ سلامت بیمار میباشد. با این تفاسیر، وجود و تولید تجهیزات و وسایل تست بیماری در کشور توجیه میشود. کیت های تست آزمایشگاهی از الزامات حوزه بهداشت است تا پروسه تشخیص و سپس درمان به درستی آغاز و طی شود؛ اما بسته بندی کیت تست های آزمایشگاهی چگونه صورت میگیرد؟

کیت های تست برای هر بیماری، در انواع متفاوتی تولید و به بازار عرضه میشود؛ ولی مسئله ای که برای مصرف کنندگان آن مانند بیمارستان ها و کادر درمان بسیار حائز اهمیت است، حفاظت از محصول در برابر عوامل آلودگی میباشد. از آنجایی که هر کدام از کیت ها برای استفاده یک فرد تولید شده اند، بنابراین حفظ بهداشت و جلوگیری از ورود رطوبت یا هوا به درون بسته بندی کیت تست آزمایشگاهی امری مهم تلقی میشود.

این بسته بندی ها میتوانند به صورت پاکت چند لایه باشند که قابلیت چاپ نیز روی آنها وجود دارد. چندلایه بودن برای این نوع از محصولات مزیتی غیر قابل انکار محسوب میشود؛ چرا که از نفوذ عوامل آلوده کننده، رطوبت، گرد و غبار و خاک جلوگیری مینماید. به همین دلیل خاصیت محصول یا کیت حفظ خواهد شد.

ماده اولیه به کار رفته در چنین بسته بندی هایی میتواند از جنس فویل آلومینیوم باشد؛ زیرا میزان استحکام و حفاظت ارائه شده در این جنس در حداکثر میزان استاندارد قرار دارد. از طرف دیگر، کیت ها در انواع ایستاده زیپ دار و سه طرف دوخت بسته بندی میشوند و میتوانند گوشه های گرد، پانچ آویز و پانچ آسان باز شو داشته باشند.

نوع دیگر بسته بندی نیز پاکت های باکس پوچ هستند که قابلیت ایستایی و زیبایی ظاهری، آنها را به گزینه یمناسبی به منظور استفاده به عنوان پاکت مادر بدل مینماید. درواقع، این نوع از بسته بندی ها به منظور بسته بندی چندین بسته بندی کوچک به کار میروند. ویژگی دیگر آنها، قابلیت چاپ میباشد.

منظور از چاپ در بسته بندی ها، چاپ اطلاعاتی مانند لوگو، رنگ، شرکت تولید کننده، نحوه استفاده، شرایط نگهداری، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و قیمت است. این اطلاعات موجب میشود تا مصرف کننده دید بهتر و تخصصی تری نسبت به محصول داشته باشد. همچنین استفاده از آن را راحت تر مینماید.

از طرف دیگر این موارد چاپی میتوانند میزان فروش آن را نیز بالا ببرند. علاوه بر کیفیت کیت تست، کیفیت بسته بندی، کارآیی و زیبایی نیز در میزان فروش موثر خواهد بود؛ بنابراین این امر نه تنها برای تولید کننده، بلکه  برای مصرف کننده نیز مفید و کمک کننده میباشد.

فهرست